IMA Abacus Mental Arithmetic, Kids Learning, Children Learning, IMA Academic, Sensory, Programmes, Foundation, Education, Creative Thinking, IMA, Abacus, Mental Arithmetic, Centre, Franchise, Learning Centre, Children Learning Centre, Enrichment Centre, Mental Arithmetic Learning Malaysia, Abacus Learning Malaysia IMA Abacus Mental Arithmetic, Kids Learning, Children Learning, IMA Academic, Sensory, Programmes, Foundation, Education, Creative Thinking, IMA, Abacus, Mental Arithmetic, Centre, Franchise, Learning Centre, Children Learning Centre, Enrichment Centre, Mental Arithmetic Learning Malaysia, Abacus Learning Malaysia
IMA Programına Giriş IMA Duyusal Programı IMA Hazırlık Programı IMA Yaratıcı Düşünme Programı IMA Eğitim Hedefleri IMA Derecelendirme Sınavı IMA Program Becerileri
Kapat  X
scroll left/right to view move
  • Yaratıcı Düşünce – 1
  • Yaratıcı Düşünce – 2
  • Yaratıcı Düşünce – 3
  • Yaratıcı Düşünce – 4
  • Yaratıcı Düşünce – 5

IMA Yaratıcı Düşünme Programı

IMA Yaratıcı Düşünme Düzeyi – 1

 

İnsan beyni iki bölüme ayrılabilir (sol ve sağ). Beynin sol tarafı, dilleri ve karakterleri kontrol eden sol beyin olarak adlandırılır; beynin sağ tarafı, görüntüleri manipüle eden sağ beyin olarak adlandırılır. Beynin her iki yarısı da düşünmek için kullanılabilse de, çoğu çocuk sağ beyin eğitimi eksikliğinden dolayı sadece sol beyinlerini düşünmek ve çözmek için kullanır. Akıllı Zihinsel-Aritmetik, öğrencileri sağ beyinlerini kullanarak düşünmeye teşvik etmek için onlar için bir "kendini keşfetme" yöntemi uyguladı. İmgeler üzerinde düşünmek ve sonrasında kelimelerle öğrenmek bir yöntemdir. Keşif sürecinde öğrenciler bilgi edineceklerdir. "Kendi kendini keşfetmenin" sonucu açıktır. Sadece matematik problemini çözmede öğrencilerin analitik hızını hızlandırmakla kalmaz, aynı zamanda soruları da kolaylaştırabilir.

 

IMA Yaratıcı Düşünme Düzeyi – 2

Matematik problemleri, ilkokul matematik müfredatında önemli bir rol oynar. Bir dizi yaratıcı düşünme eğitimi tasarlandı. Boncukların gerçek görüntüsü sayesinde öğrenciler sayı kavramına sahip olabilir ve somut analiz yapabilirler. Görüntüler üzerinden düşünmek, öğrencileri kendi kendine keşfetme öğrenme sürecine götürür.

 

Aşağıdakiler, Yeni Öğrenenlerin Bir Gözlem Sonucudur :

 

 

IMA Yaratıcı Düşünme Düzeyi – 3

Düşünme Nedir ?

Kısacası, herhangi bir mesaj alındığında, mesaj bireysel olarak ilerleyecek ve ilgili anlamını ortaya çıkaracaktır. Süreç boyunca kişi düşünme statüsünde olacaktır.Bu nedenle, öğrencilerin bağımsız düşünme becerilerini geliştirebilen ve sol beynin literal sorularına sağlam bir temel oluşturan düşünme soruları yoluyla işitme testi Intelligent'ta benimsenmiştir. Zihinsel Aritmetik (IMA) Programı. Sağ beyni kullanarak hızlı bir şekilde düşünme yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olur. Ek olarak, renkli resimler ve ilginç alıştırmalar, öğrencilerin hayal gücünü harika bir oyuna getirmelerini sağlar.

 

IMA Yaratıcı Düşünme Düzeyi – 4

"Parlak" Düşünme Egzersizi Yapmak Ve Sınırsız Yaratıcılığı Aydınlatmak İçin

Doğrusal formda değil, radyasyonda düşünüyoruz. Bu nedenle, bir ana konu hakkında düşündüğümüzde, birbiriyle ilişkili veya ilgisiz birçok fikir aklımıza gelecektir. Örneğin "dondurma" deyince aklımıza tatlılığı, soğukluğu ve birçok çeşidi gelir; "soğukluk" kelimesinden, buz küpü ve alkolsüz içecekleri de düşüneceğiz. Aynı zamanda çikolata, vanilya, çilek ve bunlarla ilgili nesneleri kelimesi ile birlikte düşüneceğiz; "lezzet" ve ardından beynimizde beliren meyvelerin görüntüsü gelir. Sonra, zihnimiz genişleyecek ve "dondurma" ile pek ilgisi olmayan başka şeyler düşünecek. Bu fikirler ilgisiz görünebilir, ancak doğada birbirleri arasında bir bağlantı vardır çünkü her fikir ilk fikirden doğar. Fikirlerden iki veya daha fazlasını kullanabilirsek, yaratıcılığımıza ilham vermemiz yeterli olacaktır.

 


IMA Yaratıcı Düşünme Düzeyi – 5

İnsanlarla diğer hayvanlar arasındaki fark, birincisinin iyi düşünebilen iyi gelişmiş beyinlere sahip olmasıdır. İnsanlar duygusal hayvanlardır. Bazı küçük konular da düşünmemize yol açabilir, bu yüzden sürekli düşünmeliyiz. İnsanlar neden düşünmeyi öğrenmeli? Aslında düşünmek zevktir: İnsanlar düşündüklerinde mutlu olurlar. Bir kişinin hayatı, bilinmeyene bilindiği ve bilinmediği bir süreçtir. Bu aslında bir öğrenme ve düşünme sürecidir. Düşünce ve ruh insanın gerçek zenginliğidir, oysa malzeme ve para değildir, ikincisi bizim adımıza geçici bir depodur. Bir gün onu başkalarına veya topluma geri vereceğiz. Düşünce ve ruh değersizleştirilmeyecek, ancak katma değerli olacaktır; iflas etmeyecek, soyulmayacak ama insanlarla paylaşacak. Herkes başarmaya isteklidir; o pürüzsüz suda olmayı umuyor. Olumlu faktörlerini bulmak için inisiyatif kullananlar çoğunlukla düşünmekle ilgilidir. Sadece başkasını dinleyen pasif insanlar düşünmüyor. Bu nedenle, bu çalışkan insanlar için çok düşünmek gerekir. Düşüncenin aslında çalışkan insanlar için hazırlanmış bir silah olduğu söylenebilir. Tüm ilerleme, tüm başarı düşünceden kaynaklanır.